Špičkové motory CUMMINS

Spoločnosť Cummins Inc. je globálnym lídrom v oblasti energetiky, ktorá navrhuje, vyrába a distribuuje motory vrátane palivových systémov, so sídlom v Columbuse, Indiana, USA.

Motor QSF2.8 je 4-valcový, 2,8-litrový motor s úplne pasívnym katalyzátorom na oxidáciu dusíka(DOC). Technológia DOC je skutočne úplne pasívny systém, ktorý nikdy nevyžaduje žiadnu formu regenerácie, ako to vyžaduje Filter pevných častíc (DPF).

Vďaka týmto technologiam motor spĺňa Európsku emisnú normu Stage IIIB a Americkú (EPA) Tier 4.

Inovatívne materiály použite v QSF dávajú motoru významnú výhodu v hmotnosti , a to len 230kg.

Tento kompaktný motor menších rozmerov a nižšou hmotnosťou je vybavený elektronikou, ktorá poháňa vysokotlaky palivový systém Common Rail (HPCR). Táto schopnosť prináša prvotriedne výkonnostné  charakteristiky s minimálnou spotrebu paliva.

Všetky kľúčové parametre motora sú monitorované riadiacou jednotkou (ECM), ktorá ma na starosti dávkovanie paliva v najpriaznivejšom pomere pre výkon a spotrebu.  Motor je neustále optimalizovaný podľa aktuálnych prevádzkových podmienok zariadenia.

Vďaka prísnym výrobným štandardom Cummins, je QSF2.8 menš

í, silnejší a jednoduchší  v porovnaní s akýmkoľvek iným motorom v tejto kategórii  – pri zachovaní legendárnej spoľahlivosti a trvanlivosti. Inými slovami, je lepší v každej dimenzii.

cum1cum2